Rabobank Matserterrein – OTH architecten geselecteerd!

Rabobank Matserterrein – OTH architecten geselecteerd!

Rabobank Matserterrein – OTH architecten geselecteerd!

    Na een intensieve ontwerpwedstrijd is OTH architecten geselecteerd door Rabobank voor het interieurontwerp van de nieuwbouw op het Matserterrein in Utrecht. Het huidige hoofdkantoor van de Rabobank wordt doorontwikkeld tot coöperatieve campus. Met de nieuwbouw van circa 55.000 m² wordt het bestaande hoofdkantoor doorontwikkeld, waarmee Rabobank haar werkzaamheden in Utrecht centraliseert.

    Ons interieurontwerp ondersteunt de missie Growing a better world together: een omgeving die samenwerking, innovatie en maatschappelijke verbinding stimuleert. Bestaande uit twee hoofdonderdelen: de Meet Others Area, het open en publieke hart met ruimte voor inspiratie, interactie en evenementen. En de Team Area, een flexibele werkomgeving met diverse plekken voor samenwerking, concentratie en ontmoeting.

    Het Matserterrein wordt de komende jaren getransformeerd tot een levendige en toekomstbestendige stedelijke campus. Ontmoeten, wonen en werken komen hier samen. Naast het bestaande gebouw ‘Zilver’ verrijzen twee nieuwe kantoortorens en een omvangrijk woonprogramma. Het gebouwcomplex wordt verbonden met een meerlaagse ontmoetingsplint en doorklieft met een groene stedelijke promenade. We ontwerpen met hoge duurzaamheidsambities en zetten in op circulariteit, hoogwaardige materialen, daglicht, groen en beweging. Voor een werkomgeving die bijdraagt aan gezondheid en welzijn. 

    Het project is in nauwe samenwerking met Team V die momenteel het casco architectuur ontwerp onder handen heeft. De oplevering van het project staat gepland voor medio 2030. Wij kijken ernaar uit om samen met Rabobank en alle betrokken partners te werken aan een hoogwaardige, duurzame campus die een waardevolle toevoeging vormt voor Utrecht.

    In samenwerking met:

    Rabobank, Team V architectuur, Noir Projects, Vijverborgh, Sweco, Ynno,

    OKRA Landschapsarchitectuur, CBRE, BAM, IMD, Deerns, IGG

     

    Afbeelding exterieur – Team V architectuur

    Visiebeeld interieur – OTH architecten